Anthroposofická společnost v České republice

Abeceda anthroposofie

Pro výklad jednotlivých pojmů z oblasti duchovní vědy jsou použity výňatky z knihy Adolfa Baumanna ABECEDA ANTHROPOSOFIE (ABC der Anthroposophie ein Wortebuch für jedermann, Hallwag Verlag Bern, 1986), kterou vydalo nakladatelství IOANES v roce 1999. Kniha byla přeložena Ing. Stanislavem Kubátem, Marií Stránskou a Dr. Petrem Stránským. Verše přeložil Jan Dostal.

Jedná se o zkrácený výklad pojmů, se kterými se zájemce o anthroposofii setkává, rozhodně si však nečiní nárok na to být vyčerpávajícím ani dostačujícím podkladem pro porozumění tématu. Publikujeme jej v naději, že budou takto k textu přistupovat i čtenáři.

Pokračovat na kapitolu Úvodem »

95. výročí úmrtí Dr. Rudolfa Steinera


Moji milí anthroposofičtí přátelé,
zítra, 30. března, si můžeme s Láskou a vděčností vzpomenout na Rudolfa Steinera, který před 95 lety překročil práh duchovního světa. Vděčíme mu za mnohé. Bez jeho impulsu anthroposofie by bylo velmi těžké přemýšlet o budoucnosti lidství. Anthroposofie otevřela možnost duchovní obnovy ve všech vědeckých oborech, v pedagogice, lékařství, zemědělství, v přírodních vědách, v sociální trojčlennosti, umění, eurythmii a hlavně v lidském světě, aby zůstal lidský a byl naplněn v každém srdci Láskou Zmrtvýchvstalého.

Anežka Janátová

Více o Rudolfu SteineroviAktuálně ke koronaviru


Články anthroposofického lékaře George Soldnera a profesora lékařské antropologie Petera Selga, v nichž se na webových stránkách Goetheana vyjádřili k současné koronavirové nákaze, si můžete přečíst zde.

Další informace

Kontaktní údaje


Anthroposofická společnost v České republice
Hošťálkova 392/1d, 169 00 Praha 6 - Břevnov (mapa)
IČ: 45245584, DIČ: CZ45245584

Bankovní spojení
2001108928/2010 pro platby v CZK
2001108931/2010 pro platby v EUR

Evidence členů a členské příspěvky
ucto@anthroposof

Objednávky knih z edice Studium
studium@anthroposof.cz

Správa obsahu webu
webmaster@anthroposof.cz

Právní forma
společnost je spolek zapsaný u Min.vnitra pod č.j. VSP/1-3195/90-R