Anthroposofická společnost v České republice

Knižní novinky

Každoročně vydáváme v našem nakladatelství několik nových knižních titulů - zejména české překlady knih Rudolfa Steinera a Sergeje O. Prokofjeva. Prohlédněte si naše nejnovější knihy. Pokud si chcete některý z titulů zakoupit, postupujte podle instrukcí uvedených zde.

Kristus a duchovní svět

Autor: Rudolf Steiner
Vydavatel: Anthroposofická společnost, edice Studium
Rok vydání: 2021
Rozměr: A5, tvrdá vazba
Počet stran: 120
Katalog: GA 149
Překlad: Věra Zoubková, paní Brandlová
Cena: 170,- Kč

Šest přednášek, které pronesl Rudolf Steiner v Lipsku na přelomu let 1913/1914. Vysvětluje v nich význam gnosticismu a legendy o Svatém Grálu v dějinách lidstva - například to, jak „hvězdné písmo“ souvisí s Parsifalovým tajemstvím. Poukazuje také na rozsáhlý vliv astrologických a jasnovidných proroctví Sybil v řecko-římském světě a porovnává jejich zjevení se zjeveními starověkých hebrejských proroků.

Rudolf Steiner a Mistři esoterního křesťanství

Autor: Sergej O. Prokofjev
Vydavatel: Anthroposofická společnost, edice Studium
Rok vydání: 2020
Rozměr: A5, tvrdá vazba
Počet stran: 360
Překlad: Alois Bauer
Cena: 280,- Kč

Od počátku je spojeno s lidstvem sedm Mistrů esoterického křesťanství a budou ho v jeho vývoji doprovázet po celou budoucnost: Manes, Zarathustra (Mistr Ježíš), Skythianos, Gautama Buddha, Maitreya bodhisattva, Novalis a Christian Rosenkreutz. Na otázku, jaké zvláštní postavení zaujímá v tomto sedmičlenném kosmu Rudolf Steiner, dává Sergej Prokofjev odpověď ve své práci. Současně se také jedná o karmickou biografii individuality Rudolfa Steinera a vylíčení jeho cesty zasvěcení. Už ve své první knize „Rudolf Steiner a založení nových mystérií“ položil Sergej Prokofjev otázku týkající se mysterijního jména Rudolfa Steinera, tehdy ale odpověď zůstala otevřená. Zde se autor znovu zabývá tímto tématem.

Předstupně Mystéria Golgoty

Autor: Rudolf Steiner
Vydavatel: Anthroposofická společnost, edice Studium
Rok vydání: 2020
Rozměr: A5, tvrdá vazba
Počet stran: 160
Katalog: GA 152
Překlad: Bohumil Hromádka
Cena: 240,- Kč

Rudolf Steiner v deseti přednáškách z roku 1913 líčí vztah ke Kristu a duchovním světům a dává ho do souladu ke vztahu s duchem doby, archandělem Michaelem. Poprvé zde otevřeně odhaluje „Michaelovu školu“ a interpretuje anthroposofii jako pozemskou zástupkyni archanděla Michaela. Klade také důraz na Mystérium Golgoty jako na jedinečnou událost v dějinách lidstva. Základním poselstvím knihy je apel na překonání egoismu jako předpoklad pro obnovení mravního života lidstva.

Nebeská Sofie a bytost Anthroposofie

Autor: Sergej O. Prokofjev
Vydavatel: Anthroposofická společnost, edice Studium
Rok vydání: 2020
Rozměr: A5, tvrdá vazba
Počet stran: 316
Překlad: Alois Bauer
Cena: 300,- Kč

Kniha je vyvrcholením pětadvaceti let práce autora s duchovním impulsem Rudolfa Steinera. Je založena na zkušenostech Sergeje O. Prokofjeva s živou bytostí, která pracuje ve vyšších světech pro dobro pozemského vývoje. Tato bytost, Anthroposofie, není pouhým poetickým obrazem nebo abstraktním pojmem, ale skutečnou duchovní entitou, která přináší lidem dvacátého století nové zjevení nebeské Sofie…

Připravujeme k vydání:

Sergej O. Prokofjev - A Země se stane SluncemAktuálně ke koronaviru


Články anthroposofického lékaře George Soldnera a profesora lékařské antropologie Petera Selga, v nichž se na webových stránkách Goetheana vyjádřili k současné koronavirové nákaze, si můžete přečíst zde.

Další informace

Kontaktní údaje


Anthroposofická společnost v České republice
Hošťálkova 392/1d, 169 00 Praha 6 - Břevnov (mapa)
IČ: 45245584, DIČ: CZ45245584

Bankovní spojení
2001108928/2010 pro platby v CZK
2001108931/2010 pro platby v EUR

Evidence členů a členské příspěvky
ucto@anthroposof.cz

Objednávky knih z edice Studium
studium@anthroposof.cz

Správa obsahu webu
webmaster@anthroposof.cz

Právní forma
společnost je spolek zapsaný u Min.vnitra pod č.j. VSP/1-3195/90-R