Anthroposofická společnost v České republice

Časopis Anthroposofie

Časopis prošel v krátké době velkou proměnou. Ze Zpravodaje Anthroposofické společnosti v ČR určeného pro členy AS se za rok stal plnohodnotný časopis, pravidelné periodikum dostupné všem zájemcům o anthroposofii. V prosinci 2021 dostal časopis nový název Anthroposofie – časopis pro duchovní poznávání člověka a světa a je k dispozici nejen předplatitelům ale i čtenářům vybraných knihoven po celé České republice.

Na více než 100 stranách čtyřikrát ročně přináší články z oblasti duchovní vědy s myšlenkami přesahujícími smyslový svět. Hlavní část jeho obsahu je věnována jednomu až dvěma tématům, vycházejícím z aktuálního dění (Velikonoce, Vánoce), nebo z oblasti anthroposofie (Meditace Základního kamene, Myšlení, Otčenáš,…). Zpravodaj také informuje o jednotlivých pobočkách Anthroposofické společnosti v ČR, o knižních novinkách Nakladatelství Anthroposofické společnosti z edice Studium i o nových titulech z oblasti anthroposofie, vydávaných dalšími nakladatelstvími.

Od červnového čísla 2021 si můžete předplatit časopis Anthroposofie v tištěné barevné podobě. Předplatné si můžete objednat přes webovou stránku časopisu: www.casopis-anthroposofie.cz. V nabídce najdete i předchozí vydaná čísla časopisu, pokud budou ještě k dispozici. Podrobné informace o předplatném naleznete na výše uvedené webové adrese. V případě dalších dotazů nás můžete kontaktovat prostřednictvím emailu redakce@casopis-anthroposofie.cz.

Zpravodaj Anthroposofické společnosti v České republice

Příloha Zpravodaje AS se od prosincového čísla 2021 stává Zpravodajem Anthroposofické společnosti v ČR. Zpravodaj je určen pouze členům Anthroposofické společnosti v České republice, informuje o interním dění ve společnosti (akce pro členy, schůze, valné hromady, zprávy z Goetheana). Pro další informace můžete napsat na email anthroposof.informace@anthroposof.cz.

Soubory ke stažení:

Nová kniha Nakladatelství Anthroposofické společnosti


V srpnu 2023 vyšla kniha Z obrazného písma Janovy Apokalypsy, která obsahuje shrnutí dvou sérií přednášek Rudolfa Steinera o tomto tématu z let 1907 a 1909. Více se dočtete zde.


Časopis Anthroposofie

Čtyřikrát ročně vychází časopis Anthroposofie, který na více než 100 stranách přináší články z oblasti duchovní vědy s myšlenkami přesahujícími smyslový svět.

Další informace

Kontaktní údaje


Anthroposofická společnost v České republice z.s.
Hošťálkova 392/1d, 169 00 Praha 6 - Břevnov (mapa)
IČ: 45245584, DIČ: CZ45245584

Bankovní spojení
2001108928/2010 pro platby v CZK
2001108931/2010 pro platby v EUR

Evidence členů a členské příspěvky
ucto@anthroposof.cz

Objednávky knih z edice Studium
studium@anthroposof.cz

Správa obsahu webu
webmaster@anthroposof.cz

Právní forma
společnost je spolek zapsaný u Min.vnitra pod č.j. VSP/1-3195/90-R