Anthroposofická společnost v České republice

Pobočky v ČR

Anthroposofická společnost je organizována do poboček. Je cílem, aby byla pobočka v každém větším městě. Pobočka může být založena, pokud má alespoň 7 členů. Při nižším počtu jde o tzv. studijní skupinu.

Mimo poboček a studijních skupin se můžete setkat s iniciativami (nejčastěji usilujícími o založení waldorfské školy), s pracovními skupinami (skupina lidí pracujících společně na určitému tématu) a v neposlední řadě s celou škálou zařízení a firem, které svoji činnost zakládají na poznatcích anthroposofie (sem patří například biodynamické statky,  terapeutická centra, chráněné dílny, stacionáře a camphilly).

Budeme rádi, pokud se na tomto místě podaří zmapovat co nejvíce aktivit se vztahem k anthroposofii. Chcete, aby byl váš projekt do mapy zahrnut? Neváhejte a napište nám, obratem vás do mapy zaneseme a jako bonus získáte možnost se prezentovat - náš web umožňuje publikovat texty, obrázky, soubory ke stažení a šířit pozvánky na akce v našem kalendáři.

# Název Adresa Kontakt Mapa Typ
1 Kozákov Semily, Tyršova 485 Dušan Pleštil, kozakov@anthroposof.cz mapy google pobočka
2 Akademie Tabor Praha, Španělská 10 Tomáš Petr, akademie@anthroposof.cz mapy google pobočka
3 Brno Brno, Plovdivská 2572/8 Pavel Tomec, brno@anthroposof.cz mapy google pobočka
4 Sester Krausových Brno, Plovdivská 2572/8 Dana Holečková, sester-krausovych@anthroposof.cz mapy google pobočka
5 J. A. Komenského České Budějovice, nám. Přemysla Otakara II. 1 Vladimíra Dvořáková, j-a-komenskeho@anthroposof.cz mapy google pobočka
6 Petra Voka České Budějovice, M. Chlajna 1347/23 Magdaléna Kubínová-Šebelková, petra-voka@anthroposof.cz mapy google pobočka
7 Jinonice Praha, Butovická 228/9 Pavel Seleši, jinonice@anthroposof.cz mapy google pobočka
8 Vánočního sjezdu Zdena Lukešová, vanocniho-sjezdu@anthroposof.cz pobočka
9 Příbram Veronika Poláčková, pribram@anthroposof.cz pobočka
10 Prokop Nová Ves nad Popelkou, Nová Ves nad Popelkou 57 Kateřina Emeriaud Jandová, prokop@anthroposof.cz mapy google pobočka
11 Písek Písek, Dr. M. Horákové 1720 Karel Samec, pisek@anthroposof.cz mapy google pobočka
12 Ostrava Ostrava, Na Mlýnici 611/36 Michaela Švecová, ostrava@anthroposof.cz mapy google pobočka
13 Olomouc Olomouc, Jiráskova 264/9 Alois Bauer, olomouc@anthroposof.cz mapy google pobočka
14 Moravská brána Hana Valová, moravska-brana@anthroposof.cz pobočka
15 Bubeneč Praha, Verdunská 710/3 Eugen Drgoň, bubenec@anthroposof.cz mapy google pobočka
16 Vyšehrad Praha, Hošťálkova 1d Jiří Friedel, vysehrad@anthroposof.cz mapy google pobočka
17 Polzer-Hoditz Pardubice, Pod Břízkami 1118 Jan Matěcha, polzer-hoditz@anthroposof.cz mapy google pobočka
18 J. W. Goetha Karlovy Vary, Lidická 531/69 Věra Švecová, j-w-goetha@anthroposof.cz mapy google pobočka

Konference Růže kříž 4-6. října 2019


Dovolujeme si připomenout blížící se konferenci Růže a kříž v Evropě, která se koná 4-6. října 2019 v Praze. Hlavním tématem letošního setkání je „Boj o Duši vědomou ve 21. století“. Podrobnosti a přihlášku naleznete na stránkách konference. Přihlášky zasílejte do konce září.

Přejít na stránky konference Růže kříž v Evropě

Kontaktní údaje


Anthroposofická společnost v České republice
Hošťálkova 392/1d, 169 00 Praha 6 - Břevnov (mapa)
IČ: 45245584, DIČ: CZ45245584

Bankovní spojení
2001108928/2010 pro platby v CZK
2001108931/2010 pro platby v EUR

Evidence členů a členské příspěvky
ucto@anthroposof

Objednávky knih z edice Studium
studium@anthroposof.cz

Správa obsahu webu
webmaster@anthroposof.cz

Právní forma
společnost je spolek zapsaný u Min.vnitra pod č.j. VSP/1-3195/90-R