Anthroposofická společnost v České republice

Pobočka AS Karla IV. Karlovy Vary

Kontaktní osoba: Věra Tolarová
Email: karla-iv@anthroposof.cz
Mobil: +420 777 724 869

PRACOVNÍ SKUPINY

Flensburgský sešit

Kdy: Každé pondělí od 15.00 hod.
Kde: Modenská 15, 360 07 Karlovy Vary – Doubí
Kontakt: karla-iv@anthroposof.cz

Skupina se schází v prostorách ZŠ a MŠ Wlaštovka Karlovy Vary nad textem Co nám říkají duchové přírody – rozhovorem Vereny Stael von Holstein s přírodními bytostmi, který byl uveřejněn ve Flensburgském sešitě č. 79. Před tímto textem jsme studovali Filosofii svobody Rudolfa Steinera, ke které se ještě budeme vracet.

HISTORIE

Pobočka AS Karla IV. vznikla na podzim roku 2016 při Waldorfské ZŠ a MŠ Wlaštovka Karlovy Vary (v pátém roce její existence) s úmyslem podpořit společné studium a duchovní ukotvení školy. Mezi zakládajícími členy byli jak učitelé ZŠ a MŠ, zakladatelé školy tak i zástupce spřátelené ekofarmy Kozodoj. První kniha, kterou jsme společně prostudovali, byla Člověk a příroda od Rudolfa Steinera, následovalo pak Setkání se zlem a jeho přemožení v duchovní vědě a Základní kámen dobra od S.O. Prokofjeva a Filosofie Svobody Rudolfa Steinera.

95. výročí úmrtí Dr. Rudolfa Steinera


Moji milí anthroposofičtí přátelé,
zítra, 30. března, si můžeme s Láskou a vděčností vzpomenout na Rudolfa Steinera, který před 95 lety překročil práh duchovního světa. Vděčíme mu za mnohé. Bez jeho impulsu anthroposofie by bylo velmi těžké přemýšlet o budoucnosti lidství. Anthroposofie otevřela možnost duchovní obnovy ve všech vědeckých oborech, v pedagogice, lékařství, zemědělství, v přírodních vědách, v sociální trojčlennosti, umění, eurythmii a hlavně v lidském světě, aby zůstal lidský a byl naplněn v každém srdci Láskou Zmrtvýchvstalého.

Anežka Janátová

Více o Rudolfu SteineroviAktuálně ke koronaviru


Články anthroposofického lékaře George Soldnera a profesora lékařské antropologie Petera Selga, v nichž se na webových stránkách Goetheana vyjádřili k současné koronavirové nákaze, si můžete přečíst zde.

Další informace

Kontaktní údaje


Anthroposofická společnost v České republice
Hošťálkova 392/1d, 169 00 Praha 6 - Břevnov (mapa)
IČ: 45245584, DIČ: CZ45245584

Bankovní spojení
2001108928/2010 pro platby v CZK
2001108931/2010 pro platby v EUR

Evidence členů a členské příspěvky
ucto@anthroposof

Objednávky knih z edice Studium
studium@anthroposof.cz

Správa obsahu webu
webmaster@anthroposof.cz

Právní forma
společnost je spolek zapsaný u Min.vnitra pod č.j. VSP/1-3195/90-R