Anthroposofická společnost v České republice

Proč se stát členem Svobodné vysoké školy pro duchovní vědu?

Sergej O. Prokofjev

Vydavatel: Nakladatelství AS - edice STUDIUM
Rok vydání: 2016
Rozměr:
Počet stran: 67
Překlad: Eva Oliveriusová
60 Kč

Tato stať je vlastně první kapitolou z rozsáhlejší publikace, ve které se autor pouští do rozboru a vysvětlování souvislostí v meditačních textech „třídních hodin“. Tyto třídní hodiny tvoří základ esoterní práce Svobodné vysoké školy pro duchovní vědu, kterou založil Rudolf Steiner krátce po Vánočním sjezdu na přelomu let 1923/24 pro ty členy Anthroposofické společnosti, kteří už byly obeznámeni se základy anthroposofie, aby jim umožnil intenzivní esoterní studium. Slovo autora: „Impulsem pro vznik tohoto spisu se staly přednášky, které jsem měl pro členy Všeobecné anthroposofické společnosti. Přednášel jsem je většinou na setkáních Vysoké školy. Pro některé lidi se to stalo podnětem k tomu, aby si nyní položili mnohem vědoměji před duši otázku členství v První třídě. Tyto zkušenosti přinesly i požadavek, abych nyní vydal tuto přednášku samostatně pro ty, kteří se o Třídu zajímají, jako podnět k zamyšlení o jejich vlastním vztahu k michaelské škole na Zemi s ohledem na karmu, která je v současné inkarnaci přivádí k anthroposofii. V tomto smyslu má být tento spis mnoha lidem pomocníkem k tomu, aby pochopili jedinečný dosah celého významu založení esoterické školy, který uskutečnil Rudolf Steiner z michaelského ducha.“

Nová kniha Nakladatelství Anthroposofické společnosti


V květnu 2022 vyšel překlad knihy Sergeje O. Prokofjeva Meditace Základního kamene - klíč k novým křesťanským mystériím. Více se dočtete zde.


Časopis Anthroposofie

Čtyřikrát ročně vychází časopis Anthroposofie, který na více než 100 stranách přináší články z oblasti duchovní vědy s myšlenkami přesahujícími smyslový svět.

Další informace

Kontaktní údaje


Anthroposofická společnost v České republice z.s.
Hošťálkova 392/1d, 169 00 Praha 6 - Břevnov (mapa)
IČ: 45245584, DIČ: CZ45245584

Bankovní spojení
2001108928/2010 pro platby v CZK
2001108931/2010 pro platby v EUR

Evidence členů a členské příspěvky
ucto@anthroposof.cz

Objednávky knih z edice Studium
studium@anthroposof.cz

Správa obsahu webu
webmaster@anthroposof.cz

Právní forma
společnost je spolek zapsaný u Min.vnitra pod č.j. VSP/1-3195/90-R