Anthroposofická společnost v České republice


„Anthroposofie je cesta poznání, jež by chtěla vést ducha v lidské bytosti k duchovnu v kosmu. V člověku se objevuje jako potřeba srdce a citu. Své oprávnění musí najít tím, že dokáže této potřebě poskytnout uspokojení. Uznávat anthroposofii může jenom ten, kdo v ní nachází, co musí hledat ze svého duševního rozpoložení. Anthroposofy proto mohou být jen ti lidé, kteří pociťují jisté otázky o podstatě člověka a o světě jako životní nezbytnost asi tak, jako se pociťuje hlad a žízeň."

Rudolf Steiner, 17. února 1924

Rudolf Steiner

Nová kniha Nakladatelství Anthroposofické společnosti


V srpnu 2023 vyšla kniha Z obrazného písma Janovy Apokalypsy, která obsahuje shrnutí dvou sérií přednášek Rudolfa Steinera o tomto tématu z let 1907 a 1909. Více se dočtete zde.


Časopis Anthroposofie

Čtyřikrát ročně vychází časopis Anthroposofie, který na více než 100 stranách přináší články z oblasti duchovní vědy s myšlenkami přesahujícími smyslový svět.

Další informace

Poslání Anthroposofické společnosti


Anthroposofická společnost je dobrovolným, otevřeným a nezávislým sdružením občanů. Spolu s obdobnými společnostmi v jiných zemích se hlásí ke Všeobecné antroposofické společnosti, založené na Vánočním sjezdu 1923/24 a k jejímu centru, Svobodné vysoké škole pro duchovní vědu při Goetheanu v Dornachu ve Švýcarsku.
Je nezávislá na politických hnutích, na státních a hospodářských orgánech. Klade si za úkol pečovat o poznatky anthroposofie, seznamovat s nimi veřejnost a uplatňovat podněty anthroposofie v různých oborech života. V této souvislosti odmítá dogmata i sektářství všeho druhu.

Více o Anthroposofické společnosti

Anthroposofická témata


Anthroposofická společnost v ČR spolu s dalšími subjekty uplatňuje anthroposofii v mnoha odvětvích lidské činnosti - např. ve waldorfské pedagogice, v lékařství, biodynamickém zemědělství, terapeutické péči o postižené, architektuře, v řadě uměleckých oborů a dokonce i v ekonomické sféře. Jsme otevřeni další spolupráci. Podívejte se na jednotlivá témata a v případě zájmu nás kontaktujte.

Aktivity Anthroposofické společnosti


Přednášky, konference a setkání

Přednášky, konference a setkání

Pořádáme přednášky, konference a setkání, zaměřené na prohlubování myšlenek anthroposofie a jejich působení na lidský život a okolní svět.


Kalendář akcí
Pobočky, iniciativy a studijní skupiny

Pobočky, iniciativy a studijní skupiny

Působíme v řadě poboček, menších iniciativách a studijních skupinách po celé České republice, které se věnují studiu a aplikování duchovní vědy.


Seznam poboček
Prodej knih, brožur a časopisů

Prodej knih, brožur a časopisů

Vydáváme knihy, brožury a časopis Anthroposofické rozhledy. Prohlédněte si naši nabídku Prodeje knih a v případě zájmu si je objednejte.


Prodej knih
Materiály v elektronické podobě

Materiály v elektronické podobě

Přečtěte si vybrané články s anthroposofickou tématikou. Pro přístup k textům pro členy AS je nutné přihlášení do sekce Intranetu.


Online materiály

Kontaktní údaje


Anthroposofická společnost v České republice z.s.
Hošťálkova 392/1d, 169 00 Praha 6 - Břevnov (mapa)
IČ: 45245584, DIČ: CZ45245584

Bankovní spojení
2001108928/2010 pro platby v CZK
2001108931/2010 pro platby v EUR

Evidence členů a členské příspěvky
ucto@anthroposof.cz

Objednávky knih z edice Studium
studium@anthroposof.cz

Správa obsahu webu
webmaster@anthroposof.cz

Právní forma
společnost je spolek zapsaný u Min.vnitra pod č.j. VSP/1-3195/90-R